Czym jest e-TOLL?

System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie mające na celu realizację poboru opłat za przejazdy po drogach płatnych w oparciu o technologię GPS wyznaczające pozycję użytkownika z wykorzystaniem wirtualnych bramownic, wdrożone i nadzorowane przez Krajową Administrację Skarbową.


Kto musi korzystać z e-TOLL??

Każdy użytkownik pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t zobowiązany jest do przekazywania danych lokalizacyjnych na serwer KAS w przypadku przejazdów po drogach płatnych za pomocą aplikacji darmowej aplikacji e-TOLL lub profesjonalnych rozwiązań OBU (On-board Unit) lub ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacji).

Dane na serwer KAS przekazywane są za pomocą technologii GPRS.


Oferujemy sprzedaż i montaż urządzeń e–TOLL

Montując urządzenie do systemu poboru opłat e–TOLL, zyskasz:
  • Wysyłanie danych e-TOLL zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów
  • Niezawodne urządzenie ZSL
  • System kompatybilny z SENT GEO
  • Sygnalizacja e-TOLL. System informowania kierowcy o działaniu systemu e-TOLL – pulsująca dioda zamontowana w dowolnym miejscu w kabinie pojazdu. Rozwiązanie to, pozwala na skuteczne uniknięcie mandatów karnych w przypadku problemów technicznych z transmisją danych lub braku sygnału GPS trwających dłużej niż 15 min.

  • Ulga e-TOLL w podatku dochodowym

    Od 29 czerwca 2021 roku obowiązuje w podatku dochodowym ulga e-TOLL. Ulga jest związana z wydatkami na wyposażenie pojazdów w urządzenia do poboru opłat w systemie e-TOLL. Odliczeniu podlegają wyłącznie wydatki poniesione w 2021 roku i dokonuje się je w zeznaniu składanym za 2021 rok.

    Szczegółowe informacje znajdują się na stronie rządowej.